História školy

Píše sa január 2004.

Do Gymnázia M.R. Štefánika v Novom Meste nad Váhom prichádza vzácna návšteva, pani Mária José Lacleta, pridelenkyňa pre výchovu a vzdelanie pri Španielskom veľvyslanectve v Bratislave. Prijíma ju riaditeľka školy Mgr. Mária Vitásková. Čo bolo cieľom tejto návštevy? Odpoveď bola jasná. Zriadiť na Slovensku 7 bilingválne slovensko-španielske gymnázium. Hľadá sa vhodné miesto a voľba padla na Nové Mesto nad Váhom. Zrodila sa nová škola, do ktorej 2. septembra 2004 prichádzajú prví študenti, študenti 1.A triedy, neskôr prví maturanti školy. Do školy prichádza i prvá španielska lektorka - vyučujúca španielskeho jazyka a literatúry a kultúry Mgr. Estrela Renedo a postupne ďaľší španielski lektori, ale i naši slovenskí. Bilingválne slovensko-španielske gymnázium v Novom Meste nad Váhom bolo zriadené KŠÚ v Trenčíne na základe uzatvorenej zmluvy medzi MŠ SR a Ministerstvom školstva, kultúry a športu Španielska.

Svoju činnosť začalo v školskom roku 2004/2005. V súčasnosti má 5 tried. Štúdium je päťročné a má prírodovedné zameranie. Výučba cudzích jazykov je zameraná na španielsky a anglický jazyk. V škole vyučujú okrem slovenských  aj španielski lektori predmety španielsky jazyk, matematika v španielskom jazyku, fyzika v španielskom jazyku, biológia v španielskom jazyku a chémia v španielskom jazyku.

• Bilingválne slovensko-španielske gymnázium
    Štúrova ulica 2590/31A, 91501 Nové Mesto nad Váhom