Najčastejšie otázky k prijímacím skúškam

Vaše časté otázky:

AKÉ SÚ PREDMETY PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK?

Prijímacie skúšky do nášho gymnázia sa konajú zo slovenského jazyka, matematiky a cudzieho jazyka (anglického)

KTO SA MôŽE HLÁSIŤ DO BILINGVÁLNEHO GYMNÁZIA? Do našej školy sa môžu prihlásiť  nielen žiaci 9. ale aj 8. ročníka základných škôl.

AKÝ JE ROZSAH UČIVA NA PRIJÍMACÍCH POHOVOROCH?

Rozsah učiva je určený učebnými osnovami pre 8. ročník základných škôl. Žiaci 8.ročníka si nemusia doplňovať učivo z 9.ročníka.

MôŽE BYŤ PRIJATÝ AJ ŽIAK, KTORÝ NEOVLÁDA ŠPANIELSKY JAZYK?

Viac ako 90% našich študentov sa so španielskym jazykom stretne práve na našej škole a v piatom ročníku bez problémov zmaturujú na úrovni C1.

ZHODNOCUJE SA AJ VYSVEDČENIE ZO ZÁKLADNEJ ŠKOLY?

Áno, pri prijímaní sa zhodnocuje polročné vysvedčenie v poslednom ročníku ZŠ a koncoročné vysvedčenia z predchádzajúcich ročníkov.

ZHODNOCUJÚ SA AJ DOSIAHNUTÉ ÚSPECHY Z PREDMETOVÝCH OLYMPIÁD?

Áno. Žiak môže získať bonusové body za predmetové olympiády a iné súťaže.

KEDY JE TERMÍN PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK?

Termín prijímacích skúšok je určený na   29.apríl 2024 (prvý termín) a  9.  máj 2024 (druhý termín). Prihlášky je potrebné poslať do ..............

KDE SA DÁ ZÍSKAŤ PRIHLÁŠKA?

Prihlásiť sa dá elektronicky cez EDUPAGE, prípadne si papierovú prihlášku môžete vyžiadať u výchovných poradcov vo Vašich základných školách. Potvrdenú vedením základnej školy ju zašlite na našu adresu: Bilingválne slovenskko-španielske gymnázium Štúrova ulica 2590/31A, 915 01 Nové Mesto nad Váhom.

AKÝM SPôSOBOM MôŽU NA NAŚEJ ŚKOLE ZAČAŤ ŚTUDOVAŤ ŽIACI Z OSEMROČNÝCH GYMNÁZIÍ?

Žiaci z osemročných gymnázií môžu na našu školu prestúpiť. Nepodávajú si prihlášku na štúdium, pretože už na strednej škole študujú, zákonní zástupcovia podávajú žiadosť o prestup. Obvykle sa prestupuje k začiatku školského roka. Prestúpiť môžu žiaci, ktorí by v septembri nastúpili do KVARTY, prípadne KVINTY osemročného gymnázia. Títo žiaci musia vykonať rozdielovú skúšku.

• Bilingválne slovensko-španielske gymnázium
    Štúrova ulica 2590/31A, 91501 Nové Mesto nad Váhom